Prevenciós délelőtt a biztonság jegyében – középpontban a vagyonvédelem és drogprevenció

Augusztus 5-én prevenciós programnak adott otthont a TJ ESZI Szent Márton Központja, amelyet a Család- és Gyermekjóléti Központ Füzes utcai irodája szervezett a Tatabányai Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának közreműködésével.

    A program célja az volt, hogy közérthető, mégis hiteles módon hívja fel a figyelmet a vagyonvédelem és a drogprevenció fontosságára. A résztvevőknek lehetőségük nyílt arra is, hogy kérdéseiket közvetlenül a témában jártas szakembereknek tegyék fel.

    Noha a kora délelőtti időpont miatt a részvételi arány elmaradt a várttól, a jelenlévők aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe. A fórum során hangsúlyt kapott a személyes felelősségvállalás és annak tudatosítása, hogy döntéseinknek következményei vannak – a prevenció kulcsa pedig a problémák időbeni felismerése.

    A visszajelzések alapján elmondható, hogy a téma iránt komoly érdeklődés mutatkozik, így hasonló programok megrendezésére a jövőben is sor kerülhet.

    Intézményünk számára kiemelten fontos a szemléletformálás, a tudatosítás és a megelőzés, ezért a bűnmegelőzési programsorozatot folytatni kívánjuk, figyelembe véve az első alkalom tapasztalatait és a résztvevők igényeit.

    Megosztás

    További bejegyzések